ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8269463
*
nr 826 9463
Spegel
30 tal, diameter: 60 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 maj 2013
kl 18:09:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/5 11:05:11
1
Vinnande bud
11/5 15:14:55
2
150 kr
11/5 21:33:09
1
justering av budtak
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 826 9463
Spegel
30 tal, diameter: 60 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 maj 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/5 11:05:11 | 1 | Vinnande bud |
11/5 15:14:55 | 2 | 150 kr |
11/5 21:33:09 | 1 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53